A Húsvét nálunk hagyományos módon zajlik. A feleségem megfőzi a sonkát és minden mást, jókat eszünk, aztán hétfőn a két fiammal nekiindulunk locsolkodni.
Először az anyósomékhoz, aztán a szüleimhez, majd a nővéremékhez megyünk, utána pedig egy-két barátot és szomszédot is meglátogatunk. A gyerekek még kicsik és nagyon élvezik, mindenhol egy csokitojás, a rokonoktól egy kis apró. Mi felnőttek is jól szórakozunk, de a gyomrom egyre nehezebben viseli a terhelést.
Az első két megállónál még jól esik a sonka meg egy pohár sör, de a végén már nagyon kínlódok.
Senkit nem lehet megsérteni és az ember igyekszik jó képet vágni mindenhez, akkor is mikor már nagyon tele van. Az ízekkel nincs is baj, de az én gyomrom évek óta nem bírja, ha túl sokat eszem.
Egyre gyakrabban fordul elő, hogy nem csak a rekeszizmom környéke, de az egész mellkasom is fáj. Nagyon kellemetlen úgy ülni órákig, hogy az embert egyfolytában ingerli a böfögés és szó szerint savat kezd érezni a szájában.
Ha nagyon látszik, hogy rosszul vagyok rendszerint megkínálnak egy kupica pálinkával is, hogy az majd jót tesz. Mikor hazaérünk már nem is vágyom másra csak lefeküdni végre. Az a baj, hogy ilyenkor még rosszabb.
Most, hogy vége van a Húsvétnak még mindig nem tudok rendesen aludni. Egész éjszaka csak forgolódok, annyira fáj a gyomrom. Amikor már végképp nem bírom tovább, kimegyek a konyhába egy pohár ásványvízért, de az se segít semmit. A feleségem is panaszkodott egy nagy ebéd után, de neki aztán elmúlt minden baja, én meg napok óta szenvedek. Sok reklámot láttam már a tévében a savlekötőkről, de ezekben az erős fájdalomról nem nagyon beszélnek. A feleségem szerint lassan ideje lesz felkeresni az orvost, mert így elég nehéz dolgozni is.
Különösen az ünnepek után rengeteg ember számol be gyomor problémákról. Sok esetben ez egyszeri alkalom és az ilyenkor szokásos jelentős mértékű étel okozza. Van akinél azonban a bajok állandósulni kezdenek. A többségnek eszébe sem jut, hogy ekkor már refluxról beszélünk.
A reflux a gyomortartalom nyelőcsőbe történő visszaáramlását takarja, amit a záróizom (gyomorszáj) nem megfelelő működése idéz elő. Ez egyszer-egyszer bárkivel előfordulhat, viszont számtalan esetben, az állapot állandósul. Sokszor épp a túl nagy terhelés adja az utolsó „lökést”, a már amúgy is gyenge záróizomnak. A savas visszafolyás, a vízszintes testhelyzet miatt éjszaka a leggyakoribb, így a betegek képtelenek lesznek kipihenni magukat.
A reflux alatt a nyelőcsőbe visszajutó savas gőz felmarja a különböző nyálkahártyákat és gyulladásokat okoz. A köhögéstől a mellkasi fájdalmon át az asztmáig, számtalan kellemetlen tünetet produkálhat, így nagyon nehéz felismerni. Mikor végre diagnosztizálják, akkor azt is közlik, hogy a záróizom visszaállítására nincs gyógyszer, a kezeléséhez változtatni kell bizonyos szokásokon. Szerencsére nem kell semmiféle „kínzó” diétára gondolni, elég a kisebb adagok bevezetése is.
A legfontosabb viszont az alváshoz szükséges körülmények megteremtése!
A közhiedelemmel ellentétben nem elég megemelni a fejünk. Ahhoz, hogy a probléma megszűnjön az egész nyelőcsövet megfelelő mértékben, dőlt szögben kell alátámasztanunk.
Erre találtuk ki a reflux párnát, ami a fejen kívül a nyakat és a derekat is tartja. Mivel a nyelőcső egyszerre lesz egyenes mégis emelkedett, így az éjszakai savas visszafolyás egyszerűen megszűnik. A gyulladt szövetek végre normális közegben kezdhetnek el gyógyulni. Ez a páratlan magyar termék valódi gyógyulást és kényelmes pihenést nyújt mindenki számára.