Barion Pixel
Az éjszakai gyomorégés sok ember éjszakáját keseríti meg. A nap végén, amikor az embereknek nincs másra szükségük, mint pihentető alvásra, akkor jelentkeznek a gyomorégés tünetei. Ugyanis a munkahelyi és magánéleti gondok olyan súllyal nehezednek ránk, ami egyébként is megnehezíti a gondtalan alvást. De ezek az estére felhalmozódott gondok, problémák még inkább megterhelik a gyomrunkat, pláne vacsora után, amikor lefekvéskor a gyomor tartalma elkezdi nyomni a nyelőcső alsó záróizmát, ami a reflux kialakulásához vezethet.

A következő 10+1 tipp segíthet abban, hogy hogyan csökkentse, vagy akár meg is szüntesse az éjszakai gyomorégés esélyét:

  1. Először is vacsorára ne együnk zsíros, fűszeres ételeket, amelyek gyomorégést válthatnak ki.
  2. Az esti étkezés legyen lassú és rágjunk meg minden falatot alaposan, ugyanis a lassabb evés segíti az emésztési folyamatot, és felkészíti a szervezetet arra, hogy legyen ideje felkészülni a telítettség érzésére.
  3. Étkezésünket fejezzük be a lefekvés előtt legalább két, de ha lehet akkor három órával. Ugyanis körülbelül ennyi idő alatt ürül ki a táplálék a gyomorból. Ha ennél rövidebb idő telik el, a fekvő testhelyzet miatt a túltermelődő gyomorsav könnyen bekerülhet a nyelőcsőbe, és kialakulhat az éjszakai gyomorégés.
  4. A gyógyszerek is okozhatnak éjszakai gyomorégést, ezért a legjobb, ha megkérdezzük az orvosunkat, hogy az általa felírt gyógyszer vagy gyógyszerek okoznak-e gyomorégést. Ha igen, akkor milyen gyógyszerrel lehet kiváltani, vagy a gyógyszerbevétel időpontját megváltoztatni.
  5. Lefekvés előtt stresszmentesítsük magunkat! Ma már ugyanis léteznek olyan relaxációs gyakorlatok, melyek segítségével leküzdhetők a mindennapi élet megpróbáltatásai.
  6. Éjszakára is a laza ruházat az ajánlott. Különösen kerülni kell az olyan pizsama alsót, amely szorosan fogja körbe a gyomrot.
  7. Ha lehet, akkor aludjunk a bal oldalunkon, mert ezzel csökkenthető a gyomorégés esélye.a bal oldalunkon aludva csökkenthető a gyomorégés esélye
  8. Alváskor a fej és a törzs ha lehet legyen valamivel magasabban, mert ez a testhelyzet segít csökkenteni a nyelőcső záróizmára nehezedő nyomást, és csökkenti a reflux kialakulásának az esélyét.
  9. Lefekvés előtt kerüljük az alkohol fogyasztását, mert az alkohol súlyosbíthatja a gyomorégés kellemetlen érzését.
  10. Próbáljunk meg leadni a súlyunkból, ugyanis a túlsúly nagy nyomás alá helyezi a nyelőcső alsó záróizmát, ami ha nem megfelelően záródik be, az előbb-utóbb refluxhoz vezethet.

+1

Aludjunk reflux párnán, mely az anatómiai kialakításának köszönhetően, valóban megszünteti a savas visszafolyást. Nemcsak a szervezet számára megfelelő pozíciót, de a kényelmes alvást is biztosítja. Az éjszakai gyomorégés ellen a kulcs a reflux párna.
herbafill-3-zonas-anatomiai-reflux-parna

3 Zónás Anatómiai Reflux Párna

Szeretnék többet tudni a reflux párnáról